V Logatcu Center vojnih veteranov Slovenije

Z odprtjem centra so zadovoljni veterani vojne za Slovenijo in NOB

Foto: (Robert Balen)

Slovesno ob otvoritvi

“Vesel sem, da smo dojeli, da veteranstvo niso samo miklavževanje, izleti in vojaški golaž, pač pa je predvsem zagotavljanje pogojev za spodobno veteransko življenje,” je v soboto odprtje Centra vojnih veteranov Slovenije v Logatcu pozdravil Srečko Lisjak, predsednik Zveze veteranov vojne za Slovenijo.

Center so s prostovoljnim delom na območju nekdanjih vojašnic pri Logatcu v treh letih uredili člani logaškega združenja vojnih veteranov. V njem je ta čas petdeset namestitev, urediti jih nameravajo še sto, ob njih pa še 15 športnih igrišč in trim steze. Ker so prepričani, da bodo lahko namestitve v prihodnje tudi tržili in tako pridobivali sredstva za nadaljnji razvoj centra, gradijo tudi nadstandardne apartmaje, ki bodo končani prihodnje leto. Po besedah predsednika logaškega združenja in enega od pobudnikov ideje o ureditvi centra Mira Pogačnika, je bilo v obnovo objektov in urejanje okolice doslej vloženih skoraj 15 tisoč ur prostovoljnega dela, vsak dan pa v centru dela med deset in dvajset veteranov, ki se poznajo iz vojne leta 1991 in Teritorialna obrambe.

Odprtja centra se je udeležil tudi predsednik vlade Janez Janša in kot slavnostni govornik poudaril, da “ne gre le za obujanje spominov in druženje, pač pa tudi za ohranjanje tradicije slovenskega odporništva, ki je stara toliko, kot je star slovenski narod, in brez katere nas ne bi bilo”. Naj bo center prostor, ki simbolično dokazuje, da je Zveza veteranov vojne za Slovenijo, pa tudi druga veteranska organizacija, združenje policistov Sever, nekaj, kar Slovenija potrebuje, je še dejal Janša.

“Lepo, da odkrivajo take centre veteranov. Mi, ki smo veterani ene vojne, ki je bila pred to, smo zadovoljni, da so naši naslednikikončali to, kar smo mi začeli,” je odprtje logaškega centra pozdravil tudi predsednik Zveze združenj borcev NOB Slovenije Janez Stanovnik in odhitel na odkritje spominske plošče Ladu Ambrožiču Novljanu.

KSENIJA KOREN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.